1. אודות
  2. /
  3. מידע ועדכונים
  4. /
  5. איך הופכים בריכות שחייה לבטיחותיות

בריכות שחייה בטיחותיות

איך הופכים בריכות שחייה לבטיחותיות

נושא הבטיחות הוא אחד הנושאים החשובים ביותר אליו יש להתייחס כבר בשלב התכנון של הבריכה. השגחה על הילדים במהלך השימוש בבריכה נחוצה גם כאשר מדובר בבריכה עם מים רדודים. בפתרונות בטיחות מומלץ יהיה שלא לחסוך. על מנת להפוך את הבריכה שלכם בטיחותית יותר ההמלצה היא על שילוב של מעקה, משטחים נוגדי החלקה, שער המונע כניסת ילדים אל המתחם ללא השגחה, כיסוי, משאבה עם רשתות מגן.

אחת הבעיות היא שרובנו לא רואים בבריכות השחייה הביתיות סכנה. קשה לנו לחשוב על הבריכה הביתית המהנה כמסוכנת מאוד בעבור הילדים. ארגון "בטרם" מתריע שוב ושוב על סכנת טביעה של ילדים קטנים בבריכות ביתיות. הקפדה על נהלי בטיחות מחמירים תסייע לכם לצמצם את החשיפה לסכנה אצלכם בבית.

חברת כחול בריכות שחייה מתקינה בכל שנה מאות בריכות שחייה בכל רחבי הארץ. הביקוש לבריכות פרטיות עולה משנה לשנה. בשנים האחרונות ישנה מודעות רבה יותר לנושא הבטיחות. יחד עם הבריכה תוכלו לרכוש מראש כיסוי בטיחות, אביזרים למניעת החלקה וגדר המגבילה את כניסת הילדים אל מתחם הבריכה ללא השגחה.

הנחיות בטיחות לבריכות פרטיות:

כיום, אין בישראל תקנות מחייבות בתחום הבטיחות בבריכות פרטיות. גם בריכות השייכות למתחמי צימרים קטנים, מוגדרות כבריכות קטנות ומופעלות ללא פיקוח וללא חובת עמידה בתקנות הבטיחות. משמעות הדבר היא שהאחריות חלה על ההורים.  בעזרת ההנחיות הבאות תצליחו להפוך בריכות שחייה אצלכם בבית ובמתחמי נופש בטיחותיות יותר. הכוח למנוע את התאונה הבאה נמצא בידיים שלכם.

כל בריכה יש לגדר עם גדר בגובה של 1.30 מטר לפחות כאשר מותקן בגדר שער עם מנעול. את הגדר יש להתקין בצורה שאינה מאפשרת גישה אל שפת הבריכה. חשוב לבחור בגדר עליה הילדים לא יוכלו לטפס ולא יוכלו לזחול מתחתיה. על השער להינעל באופן אוטומטי כך שגם אם ההורה שכח לנעול אותו הילדים לא יוכלו לגשת אל הבריכה ללא השגחה. במידת הצורך ניתן יהיה להתקין חיישן המתריע בכל פעם בה אדם נכנס אל מתחם הבריכה. כדאי להציב את הבריכה בטווח ראייה מהבית כך שניתן יהיה להבטיח אל שטח הבריכה בקלות מתוך הבית.

 טואול - בניית אתרים