1. אודות
  2. /
  3. מידע ועדכונים
  4. /
  5. איך מתחילים לבנות בריכות שחייה

איך מתחילים לבנות בריכות שחייה

פרויקט בניית בריכות שחייה הוא פרויקט משמעותי שדורש ליווי של צוות מקצועי. אם אתם מעוניינים במבנה עמיד ובטיחותי בו תוכלו להשתמש גם בעוד כ-10 שנים כדאי לבחור בבריכת בטון חפורה. תהליך בניית בריכות שחייה כולל חפירה, יציקת בטון בשטח, הקמת שלד בטון, התקנת תשתית צנרת וחשמל, תכנון מלא של מערכת אינסטלציה לניקוז המים, חיפוי ועבודות גמר שכוללות התקנת תאורה, משאבות וציוד חיטוי. 

השלב הראשון בדרך לבריכת שחייה פרטית משלכם הוא בחירה חכמה של חברה שמתמחה בתחום. פרויקטים של בניית בריכות שחייה מצריכים את מיטב אנשי המקצוע. אין מקום להעסיק חובבנים בפרויקט שדורש הקפדה על נהלי בטיחות, קבלת היתרים ועבודה על פי התקן. תבחרו נכון בחברה מקצועית ומנוסה שמציגה המלצות ותהיו הרבה יותר רגועים. כדאי לבחור בצוות מקצועי שאתם סומכים עליו. 


חפירה לבניית בריכה

עבודות ההכנה בשטח לקראת בניית בריכות שחייה דומות לעבודות שמתבצעות להוספת קומת מרתף לבית. אפשר לבנות את הבריכה כבר בשלב בניית הבית או בשלב מאוחר יותר. החפירה מתבצעת בשטח בעזרת ציוד חפירה כבד ומקצועי. היקף החפירה נקבע בהתאם לגודל של הבריכה, עומק המים והתנאים בשטח. לפני שמתחילים בחפירה מרכיבים תכנית מסודרת (כולל שרטוטים) ומקבלים את כל האישורים הדרושים. בסיום עבודת החפירה מגיע שלב יציקת הבטון. לאחר ייבוש מלא של הבטון מתפנה הצוות להכנת התשתיות, עבודות איטום והחלקת השטח. 


מתי הבריכה תהיה מוכנה?

בניית בריכות שחייה דורשת כחודש וחצי של עבודה. ככל שהפרויקט יהיה מורכב יותר כך העבודה תהיה ממושכת יותר. כדאי להקדים להזמין את העבודה מספר חודשים לפני המועד בו תרצו להשתמש בבריכה. 


איך מנקים את הבריכה?

שלב הניקיונות חשוב מאוד בכל בריכה וכדאי להתייחס אליו ולתכנן אותו כבר בשלב הבנייה. כיום, הטרנד הוא רובוטים לניקוי המים וניקוי הקרקעית. הרובוטים יעילים מאוד אך גם יקרים כך שכדאי לתכנן בהתאם את התקציב. חשוב לזכור שגם הרובוט זקוק לתחזוקה שוטפת ודורש ניקוי של הפילטרים. אופציה נוספת לניקוי בריכות שחייה ביתיות היא שימוש במסננים ידניים או מטאטא ורשת. בנוסף, עליכם לקחת בחשבון עלויות של חומרי חיטוי (כלור או מלח) הכרחיים לשמירה על מים נקיים.


טואול - בניית אתרים