1. אודות
  2. /
  3. מידע ועדכונים
  4. /
  5. מה חשוב לדעת על תחזוקת בריכות שחייה

 תחזוקת בריכות שחייה

מה חשוב לדעת?

כל בריכה מתועשת או בריכה בנויה זקוקה לתחזוקה נכונה באמצעותה תוכלו להבטיח שימוש ממושך יותר ובריא יותר. בריכות שחייה מכל סוג דורשות תחזוקה קבועה הכרוכה בהוצאות כספיות. טרם התחלת תהליך בניית הבריכה בחצר הבית כדאי ללמוד על תחזוקת בריכות ועל העלויות הצפויות לכם. תחזוקה בסיסית של בריכות שחייה כוללת שימוש במשאבות סינון, כימיקלים לחיטוי, אביזרים נוגדי החלקה, גופי תאורה, כיסויים, רובוט ניקוי. חברת כחול בריכות שחייה מספקת את כל הציוד הדרוש לתחזוקת בריכות יחד עם הדרכה מתאימה.

יש לציין כי תחזוקה הבריכה הפרטית שלכם אינה נמצאת תחת פיקוח של הרשויות או משרד הבריאות. בניגוד לבריכות ציבוריות בהן ישנה חובת ביצוע בדיקה למים מספר פעמים ביום, אצלכם בבריכה איש אינו מחייב אתכם בביצוע הבדיקות. למרות זאת, עליכם להקפיד על בדיקות קבועות, חיטוי, ניקוי ותחזוקה מוקפדת. ניהול בריכות שחייה פרטיות בהתאם להתקנות של משרד הבריאות מומלצת ואף הכרחית לשמירה על בריאות המתרחצים.

מדוע חשוב לנקות את המים?

חיטוי וניקוי קבוע של המים חיוני למניעת התרבות חיידקים במים של הבריכה . יש לזכור כי מי הבריכה הם מים עומדים המהווים סכנה תברואתית. תחזוקה נכונה של המים תמנע התרבות של חיידקים והתפתחות של גורמים מזהמים. ההיגיינה של המים בבריכה נשמרת כאשר מתקינים מסננים ומערכות חיטוי המסחררות את המים. על מנת להבטיח כי המים אכן נקיים ומתאימים לרחצה יש לבדוק האם המים צלולים ולבצע בדיקות למים.

תחזוקה פרטית או מקצועית:

בריכות שחייה ביתיות תוכלו לתחזק בעצמכם או באמצעות איש מקצוע. התחזוקה כוללת לרוב הוספת כלור אל מי הבריכה לטובת חיטוי, ניקוי של הקרקעית עם רובוט, סינון של המים וכיסוי הבריכה. הכלור מצליח להשמיד חיידקים. כימיקלים נוספים הנכללים בתוך תכשירי חיטוי המים מסייעים במניעת גירויים בעור ושמירה על רמת הכלור ועל ציוד הבריכה. אלו שבוחרים לתחזק בעצמם את הבריכה הביתית מחויבים לשים לב היטב להוראות ולא לחרוג או להחסיר מהמינונים הדרושים.

תחזוקה מקצועית של בריכות פרטיות חוסכת לכם את הטרחה. מפעיל בריכה מקצועי, מוסמך ובעל ניסיון דואג לבצע בדיקות מים, להוסיף חומרי חיטוי, לתחזק את מערכות החיטוי ולהפעיל נכון את המכשור.

 
  

 

 

טואול - בניית אתרים